Гришо играе за място на 1/4-финалите на Уимбълдън в понеделник

Гордостта на българския тенис Григор Димитров излиза в първия си осминафинал на свещената трева на Уимбълдън в понеделник.

В спор за място на четвъртфиналите 23-годишният хасковлия се изправя срещу аржентинеца Леонардо Майер.

Мачът между двамата е втори в програмата на корт №1 за понеделник и се очаква да започне след 16:00 часа българско време. Добрата новина за родните тенис фенове е, че двубоят ще може да се наблюдава на живо в ефира на F+, както и в интернет.

Димитров и 64-ия в света Майер не са се срещали никога досега. За аржентинеца това също е рекордно класиране на Уимбълдън, а при евентуален успех Гришо ще изравни своето най-добро постижение на турнир от Големия шлем, след като вече игра четвъртфинал на Australian Open в началото на годината.

Григор е считан за твърд фаворит от букмейкъри, фенове и специалисти, а ако оправдае тези очаквания, освен класиране на четвъртфинал, той ще си осигури 226 000 паунда от наградния фонд и 360 точки за ранглистата на ATP.

Благодарение на тях той може да дебютира в топ 10, но за да се случи това Джон Иснър и Кеи Нишикори трябва да отпаднат преди четвъртфиналите. Ако победи Майер, то следващият съперник на Гришо по всяка вероятност ще бъде действащият шампион Анди Мъри, стига разбира се шотландецът да спечели мача си с Кевин Андерсън.

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова също излиза на кортовете в “Ол Инглънд Клъб” утре.

Тя и швейцарската ѝ партньорка Белинда Бенчич трябваше да срещнат поставените под номер 14 в схемата Тимеа Бабош (Унгария) и Кристина Младенович (Франция) във втория кръг вчера, но мачът бе отложен заради дъжд.

Той е пренасрочен за понеделник и ще бъде първи в програмата на корт №17, която стартира в 13:30 часа българско време.