Гришо дебютира с победа при мъжете на US Open

снимка: БГНЕС

Григор Димитров дебютира с победа в надпреварата при мъжете на турнира от Големия шлем US Open.

 

18-годишният българин надигра немеца Тобиас Камке с 6-3, 7-5 за 87 минути и очаква следващия си съперник - бразилецът Томас Белучи.

 

Южноамериканецът е поставен под №1 и в първия кръг от пресявките проведе наказателна акция срещу италианеца Джанкарло Петрацуоло, побеждавайки го с 6-2, 6-0 само за 46 минути. Белучи е втора ракета на "страната на кафето" и заема 68-о място в света.