Гришо даде сет, но пречупи Монтанес в Маями

Тенисист №1 на България Григор Димитров загуби сет, но въпреки това се класира за трети кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями.

Гришо имаше за съперник испанеца Алберт Монтанес, като българинът измъкна успех с 6-1 6-7(5) 6-3 и продължи напред в надпреварата.

Така Григор Димитров се класира за трети кръг в Маями за трета поредна година, успявайки да защити спечелените през 2013 година 45 точки за ранглистата на ATP. През миналия сезон Гришо отстъпи на Анди Мъри, а сега негов съперник в трети кръг ще бъде някой измежду Кей Нишикори и Маринко Матошевич.

Началото на двубоя между Григор Димитров и Алберт Монтанес не предвещаваше проблеми за българина.

Гришо спечели убедително първия сет с 6-1, но във втория испанецът подобри играта си, докато в тази на хасковлията настъпи спад. Резултатът във втората вървеше гейм за гейм, като се стигна и до тайбрек. Там испанецът показа по-добра концентрация и възстанови равенството в срещата.

В третия сет Гришо отново настъпи газта, елиминирайки всякаква възможност за изненада. Българинът проби своя съперник при 2-1, а при 4-1 вече доиграваше двубоя.