Григор вече е 9-ти в света, докъде ще стигне неговият устрем?

Григор Димитров си гарантира място в топ 10 на световната ранглиста по тенис още преди двубоя с Анди Мъри от четвъртфиналите на Уимбълдън.

В момента българинът се намира на 13-ата позиция, но днес победи защитаващия титлата си Анди Мъри на четвъртфиналите на "Уимбълдън" с 6:1, 7:6(4), 6:2.

С този успех 23-годишният Димитров си гарантира пробив поне 9 позиция в ранглистата на АТР, изпреварвайки именно Мъри, който няма да защити спечелените точки от миналата година.

Българинът записа девета поредна победа на трева и все още няма загуба на тази настилка от началото на сезона.

В опит да достигне финала на най-стария и престижен турнир в света той ще се изправи срещу победителя от мача между Новак Джокович и Марин Чилич, а следващите мачове ще ни покажат йъде ще спре възходът на Гришо

Именно Чилич е единственият тенисист, който може да обърка сметките на Димитров, но това ще се случи единствено, ако хърватинът успее да триумфира с титлата в Лондон.