Григор спаси два мачбола, но се справи с Матийо

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров имаше много труден мач в първия кръг на турнира в Ротердам. Нашето момче преодоля французина Пол-Анри Матийо след 4:6, 7:6 (2), 6:2 и в следващия кръг ще срещне Жил Мюлер.

В първите си подавания двамата спасиха по една брейк точка, но все пак ветеранът пръв стигна до разлика в сета, като поведе с 3:1. Сънародникът ни не успя да затрудни повече 96-я в схемата и първият сет бе на сметката на Матийо след 6:4.

Втората част също не започна добре за Гришо, французинът проби за 3:2 и при 5:3 за него, 5-я поставен в схемата изглеждаше, че ще отпадне. Димитров сервира спокойно, за да стигне до 5:4, а следващият гейм бе най-интересния в мача. Първо българинът стигна до 0:30, последваха три поредни точки за опонента му и съответно мачбол. 11-ят в света отигра топката смело и с красив форхенд завърши разиграването. Последва нов мачбол, който отново бе спасен от нашето момче. При второто равенство в гейма Григор се добра до точка за пробив и безпроблем я реализира, за да продължи участието си на турнира в холандския град. Последва тайбрек, в началото на който възникна спор между съперниците. Топка, която бе отсъдена аут, се оказа, че е хванала линията, след намесата на "Ястребовото око" и точката трябваше да е за Матийо, но съдията на стола реши тя да се преиграе. Това изнерви 33-годишния тенисист и той допусна много грешки, в резултат на което Григор се върна в мача, след като спечели с 7:2.

В третия сет на корта имаше само един тенисист и това бе българинът. Той започна с пробив и поведе с 3:1, когато успя да реализира още един и да си осигури комфортен аванс в решаващата част. При 5:2 хасковлията сервираше за мача, спаси две точки за пробив, а след това реализира мачбола си и се поздрави с победата в срещата.

Григор Димитров записа 13 аса, срещу само 3 на Матийо, а двамата оставиха в статистиката по 3 двойни грешки.

"Не играх добре, но след втория сет контролирах мача", заяви българинът след победата.