Григор надви бившия №1 Хюит в зрелището FAST4 Showdown

Григор Димитров надигра бившия №1 в световната ранглиста Лейтън Хюит с 4-1 4-2 в мач от демонстративния турнир FAST4 Showdown в Сидни. Българинът е част от отбора на света срещу този на Австралия, като в първия сблъсък съотборникът му Александър Зверев победи Ник Кирьос.

Григор изостана 30-40 в откриващия си сервис гейм, като при тази ситуация можеше да вземе „пауър пойнт“, която му носи две точки и съответно гейма. Българинът обаче не се възползва и изравни до дюс, а после взе решаващата точка и поведе – 1-0.

В следващата част световният №3 дръпна 40-15, а на брейкбола разходи съперника си по основната линия и предизвика грешка от негова страна – 2-0.

Григор продължи да контролира събитията на корта, карайки бившия №1 да не спира да тича, и поведе 3-0. Австралиецът все пак откри сметката си за 1-3, а в петия гейм стигна до дюс, но изкара ретур в аут в решаващата точка и Димитров спечели сета с 4-1.

Двамата взеха подаванията си в началото на втория сет – 1-1. Димитров поведе 30-15 от посрещане в третия гейм, а с форхенд уинър стигна до два брейкбола. Хюит намали пасива си на 30-40 и поиска „пауър пойнт“, но изкара форхенд в аут – 1-2.

Григор поведе 3-1, а при 3-2 сервираше за победата. Първата ни ракета направи ас при 40-40 и постигна успеха – 4-2.