Григор капитулира пред канадец, двамата за малко да нокаутират съдия и дете

Ракета номер едно на България Григор Димитров загуби от 131-я в света Вашек Поспишил с 5:7, 6:7 (2) на Мастърса в Шанхай. Канадецът взе първа победа на Гришо след четири поредни за хасковлията. Димитров изпусна страхотен шанс да се изправи срещу световния номер едно Новак Джокович на 1/8 финалите.

Григор започна трудно мача като допусна да бъде пробит, а Поспишил поведе с 3:0. Хасковлията се окопити и бързо взе нещата в свои ръце. За около 10 минути докара нещата до 3:3. При 6:5 за канадеца, Гришо допусна нов пробив и загуби първия сет.

Във втория сет нещата вървяха гейм за гейм. При един от сервисите на Григор топката прелетя в аут със 185 км/ч и удари съдийката на линията в главата. "Добре ли си", загрижено попита Димитров. Тя вдигна ръката, с което показа, че всичко е наред, но продължи да се държи за лицето. При 5:5 Поспишил също изкара топка в аут с голяма скорост и удари едно от децата, които гонят топките в стомаха. Хлапето се разплака, а Гришо отиде да го успокои, кото му подари лентата от ръката си. Все пак се стигна до тайбрек, в който Гришо капитолира.