Григор Димитров тръгна с драматична победа в Стокхолм

снимка: БТА/XINHUA

Първата ракета на България Григор Димитров започна с победа участието си в турнира в Стокхолм с награден фонд 593 705 евро.

23-годишният хасковлия и партньорът му Пиер-Юг Ербер се поздравиха с успех в първия кръг от надпреварата на двойки. Българо-френският дует надделя над водачите в схемата Жан-Жулиен Роже и Хориа Текау със 7-5 4-6 [12-10] в изключително драматичен и оспорван мач.

Първият сет бе решен с един единствен пробив във възможно най-подходящия момент. Гришо и Ербер спечелиха подаването на опонентите си в 12-ия гейм, с което затвориха първата част със 7-5.

Вторият сет се разви по аналогичен начин, но този път до пробив стигнаха Жан-Жулиен Роже и Хориа Текау и изравниха резултата след 6-4.

Така изходът на двубоя трябваше да бъде решен след изиграването на шампионски тайбрек. Той не започна по най-добрия начин за Григор и Ербер, които изоставаха със 7:4, но след това нанизаха пет поредни точки.

Роже и Текау първи достигнаха до мачбол при 10:9, но българинът и френският му партньор спечелиха следващите три разигравания, с което сложиха точка на спора, изхвърляйки водачите в схемата още в първия кръг на турнира.

В спор за място на полуфиналите Гришо и Пиер-Юг Ербер ще се изправят срещу Джак Сок и Трет Хюи, които се наложиха в два сета (6-3 6-4) над Жоао Соуса и Пабло Карено Буста на старта.

Григор Димитров защитава титлата си от миналата година в надпреварата на сингъл, в която първият му съперник ще бъде руснакът Теймураз Габашвили. Точните дата и час на мача ще станат известни по-късно, когато, организаторите на турнира публикуват програмата за деня.