Григор Димитров стартира трудно в Рим

Григор Димитров започна с победа участието си на силния тенис турнир от сериите „Мастърс“ в Рим с награден фонд 3,45 милиона евро.

Най-добрият български тенисист се справи с Едуар Роже-Васлен (Франция) след победа в три сета - 4:6, 6:3, 6:4, а двубоя продължи малко над 2 часа.

Номер 45 в ранглистата на ATP създаде известни проблеми на Григор Димитров в италианската столица. Роже противодействаше на българина с много добър сервис и бързина на клея. Проблемите на Григор бяха свързани най-вече с неговата игра.

Той вкара само 55% от първия си сервис. Освен това липсата на концентрация в определени моменти водеше до поредица непредизвикани грешки на Гришо, които стигнаха до 38 срещу 28 на французина.

Българският тенисист допусна два пробива първия сет, въпреки че върна единия, но загуби сета. През втория сет Гришо подобри значително концентрацията си и се възползваше от грешките на противника за победа с 6:3.

Третият сет започна най-оспорвано като се виждаше, че ако Григор е по-концентриран няма да има проблеми срещу този съперник. Силата на българина растеше и той печелеше своите геймове на нула, но търсеше пробив. Той дойде след гейм, в който българския тенисист показа, че е с класа над своя съперник. Уинърите на Григор бяха 48 срещу само 17 на Роже.

С тази победа Григор защити точките от миналата година в турнира. В следващия си мач Гришо ще се изправи срещу победителя от срещата между Иво Карлович и Пабло Карен Буста, с когото играха в Мадрид миналата седмица.