Григор Димитров срещу Анди Мъри на четвъртфинал?

Носителят на трофея Анди Мъри се наложи с 6:2, 6:3, 6:2 над испанеца Роберто Баутиста за малко над 90 минути в мач от третия кръг на откритото първенство по тенис на Великобритания.

Шотландецът ще играе и през втората седмица, а при победа над Кевин Андерсън на осминафиналите, той може да срещне поставения под номер 11 в схемата Григор Димитров.

Мъри се нуждаеше от четири разигравания за мача, преди да отстрани Баутиста, който се подхлъзна и падна за последната точка. Шотландецът пък демонстрира перфектна форма и допусна само един пробив.

"Хубаво е да продължиш към втората седмица в три сета. Баутиста е най-добрият играч, който срещнах до момента, а това беше предизвикателство за мен. Аз обаче бях съсредоточен и спечелих.

Седмицата беше добра и сега имам почивка, но и без друго съм добре подготвен физически. Рано или късно обаче способностите ми ще бъдат тествани и аз очаквам това", каза Мъри.

Вчера Григор Димитров се класира за първи път в кариерата си на осминафиналите на откритото първенство по тенис във Великобритания, след като отстрани украинеца Александър Долгополов с резултат 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1.

Българинът ще срещне Анди Мъри на четвъртфиналите, ако спечели срещу Леонардо Майер. Шотландецът пък трябва да победи Кевин Андерсън.