Григор Димитров ще срещне Жулиен Бенето в Шанхай

снимка: БТА/XINHUA

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу фрaнцузина Жулиен Бенето във втория кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,5 милиона долара.

Поставеният под номер 10 Димитров победи вчера състезаващия се за Узбекистан руснак Денис Истомин с 6:3, 6:3, а Бенето тази сутрин се справи с участващия с "уайлд кард" представител на домакините Цзе Чжан с 5:7, 6:3, 6:3.

32-годишният Бенето наниза 10 аса, но стартира колебливо и допусна три пробива в първия сет, след което трябваше да реализира обрат срещу 190-ия в света Чжан. С успеха си в понеделник 23-годишният хасковлия заработи 27435 долара и 45 точки за световната ранглиста, в която заема десета позиция.

При победа над Бенето утре във втория кръг Димитров ще срещне победителя от мача между номер 7 Кей Нишикори (Япония) и Джак Сок (САЩ) за място на четвъртфиналите. 185-сантиметровият французин е 30-и в света в момента. Той все още няма титла, като е загубил и десетте си финала в турнирите на АТП, последния от които в Куала Лумпур в края на септември.

Бенето е заработил 7,3 милиона долара като професионалист от 2000 година насам. Димитров има две победи в три мача срещу Бенето. През 2012 година в Швейцария българинът печели последователно с 3:6, 6:4, 6:1 в Гщаад на червено и със 7:6(5), 6:7(1), 7:6(3) в Базел на твърди кортове.

Бенето взима реванш с успех след 6:4, 6:2, 6:4 в първия кръг на Откритото първенство на Австралия през 2013 година, припомня БТА.