Григор Димитров се разправи и с Багдатис, следва 1/4-финал с Гулбис

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от сериите АТП 500 в Акапулко (Мексико) с награден фонд 1 454 365 долара. Това се случи след категорична победа с 6-1 6-4 над добрия му приятел извън корта Маркос Багдатис.

Така Григор продължава да има почти перфектен баланс в мачовете си с бившия номер 8 в света (настоящ 149), като това бе петата му победа от общо 6 мача с кипъреца. Единственото поражение на българина от кипърския му съперник пък дойде след отказване заради контузия (на Уимбълдън през 2012 г. - б.а.).

Освен това успехът над Багдатис осигури на Гришо чек за 32 600 долара от наградния фонд и 90 точки за ранглистата на ATP, които през следващата седмица могат да доведат до завръщането му в топ 20.

Това обаче зависи и представянето на още трима тенисисти, между които е следващият му съперник в Акапулко - първата ракета на Латвия Ернест Гулбис, който отстрани белгийския талант Давид Гофен след трудна победа с 6-1 3-6 7-6(5).

Това ще бъде втори мач между двамата, като първият бе само преди две седмици - на турнира в Ротердам, където латвиецът елиминира Димитров след победа в два сета - 6-4 7-6(3).

Гришо излиза срещу Гулбис в петък рано сутринта българско време на Централния корт в Акапулко, което означава, че срещата ще може да бъде проследена на живо в интернет. Мачът е последен четвърти в програмата за деня и ще започне след 05:00 часа наше време.

Иначе шестия епизод от съперничеството на Григор и Багдатис започна по повече от добър начин за родния талант, който поведе с 5:0 в геймовете, преди Маркос да успее да спре серията му, но веднага след това Димитров сервира за сета, за да го затвори с 6-1.

Гришо започна с пробив и втората част, но после кипърецът го върна за 2:2. Веднага след това обаче българинът отново спечели подаването на Багдатис и спокойно задържа преднината си до края, печелейки втория сет с 6-4, а с това и мача за точно час на корта.