Григор Димитров се изкачи с една позиция в ранглистата на ATP, Сьодерлинг с рекорд

галерия:

Най-добрият български тенисист Григор Димитров си върна една позиция в световната ранглиста и от тази седмица вече е номер 114 при мъжете. Гришо отпадна още в първия кръг на чалънджъра в Аахен (Германия), а до края на годината ще участва само в още един турнир - в Хелзинки (Финландия), който е с награден фонд 106 500 евро и започва на 22 ноември.

 

Останалите българи в топ 1000 също не могат да се похвалят с кой знае какви постижения и като цяло бележат леки спадове и запазват позициите си от миналата седмица. Втората н ракета Тихомир Грозданов пада с 6 места до номер 565 в света, а третият ни най-добър тенисист Димитър Кутровски същи губи 7 места и вече под номер 583.

 

В топ 10 при мъжете има само една промяна и тя е четвъртото място на Робин Сьодерлинг, който се изкачва с една позиция напред, след успеха си на силния тенис турнир в Париж. Това е и личен рекорд за шведа в досегашната му кариера. За сметка на скандинавеца - с една позиция назад вече е първата ракета на Великобритания Анди Мъри, който заема пето място.

 

Лидер остава Рафаел Надал (Испания) с 11 450 точки, следван от Роджър Федерер (Швейцария - 7645 т.) и Новак Джокович (Сърбия - 5 635 т.). Шести е Томаш Бердих (Чехия), седми - Давид Ферер (Испания), а топ 10 се допълва от Анди Родик (САЩ), Фернандо Вердаско (Испания) и Михаил Южни (Русия).