Григор Димитров с експресна победа над Крайнович в Монте Карло

Григор Димитров стартира с бърза победа участието си на тазгодишния Мастърс в Монте Карло, след като за по-малко от час и 20 минути се наложи над Филип Крайнович от Сърбия със 6:3, 6:2.Българинът записа 5 аса, 20 уинъра и само 7 непредизвикани грешки, а показателите на опонента му бяха съответно 0, 15 и 25.

В следващата фаза на турнира 26-я в света ще срещне Жил Симон.

Първи сет

Григор Димитров получи правото да сервира първи, след като спечели жребия, но това не доведе до нищо хубаво за него. След три поредни грешки Филип Крайнович стигна до три брейкбола, като до момента просто връщаше топката в полето на българина. Първата точка бе спасена след форхенд в мрежата на посрещащия, а с ас Димитров спаси втората. Премерено излизане на мрежата от хасковлията му помогна да отрази и третата точка за пробив, а след това с два добри сервиса спаси подаването си - 1:0. Вторият гейм започна с дълго разиграване, победител в което излезе Крайнович. След сериозна битка, Григор на свой ред си завоюва точка за пробив при 30:40, но не успя да я осъществи и скоро резултатът бе изравнен.

Гришо започна третия гейм в мача с прекрасна къса, която остави Крайнович безмълвен. Последва аванс с 40:0, който му помогна лесно да спечели подаването си за 2:1. Крайнович този път нямаше късмет и след като поведе с 30:15, позволи да загуби следващите три точки и по този начин и подаването си - 3:1.

Трудно, но все пак ракета №1 на България запази пробива си - 4:1, а веднага след това Крайнович намали, след като спечели своя сервис гейм на 0. Димитров обаче не остана длъжен на опонента си и на свой ред също спечели подаването си по най-убедителния начин - на 0 - 5:2. В деветия гейм на мача сънародникът ни успя да се добере до равенство при 40:40, но перфектна къса на сърбина и грешка от ракетата на Димитров намалиха на 5:3. Затварянето на сета представляваше проблем за нашенеца, който първо изоставаше с 0:30, а след това трябваше да спасява и брейкпойнт, но се справи перфектно. Статистиката след първия сет показва, че Гришо надиграва опонента си във всеки един елемент.

Втори сет

Вторият сет започна с бомбен форхенд по правата от ракетата на 26-я в света, въпреки това Крайнович намери пътя към успеха в частта и поведе с 1:0. Последва бърз гейм и на сметката на хасковлията за 1:1.

В третия гейм на втората част Димитров си спечели три брейкбола след добра игра от основната линия и малко помощ от сръбския тенисист. Първите две бяха спасени, но при третата Крайнович изкара форхенд в аут и за втори път днес бе пробит. Веднага след това Гришо затвърди пробива с помощта на мощен сервис и силни удари от дъното на корта.

По всичко личеше, че сръбският тенисист вече се е примирил със случващото се и Димитров лесно стигна до втори пробив в сета, който му даде преднина от три гейма при 4:1. Нов скоростен сервис гейм на сметката на Григор доведе нещата до 5:1. След два поредни аута на Крайнович, Димитров стигна до първи мачбол, който обаче бе отразен с добре пласиран форхенд от ракетата на сърбина. Последваха няколко разиграния, в които преобладаваха грешките, но в крайна сметка Гришо не успя да затвори мача и ще опита да направи това на свой сервис.

В крайна сметка, след като не успя да го направи при подаването на противника си, Димитров трябваше да се изпоти малко, но в крайна сметка спечели мача.

Преди мача

Григор Димитров започва участието си в Монте Карло, а първият му опонент е сръбският му връстник Филип Крайнович. Двамата 24-годишни тенисисти се срещнаха два пъти през миналата година, като хасковлията записа две победи - една в Акапулко с 2:1 сета и една в Стокхолм с 2:0.

Ако днес Гришо постигне нова победа на тенисиста на западната ни съседка, той ще има за противник в следващата фаза Жил Симон, който се справи с Виктор Троицки след 6:3, 6:4.