Григор Димитров с два мача в Бризбейн утре

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще изиграе два мача за един ден в четвъртък (3 януари) на турнира в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 436 630 щатски долара.

Първо Гришо излиза на корта за срещата си от втория кръг на сингъл срещу Милош Раонич (Канада). По програма мачът е втори на корт номер 1 и ще започне около 05:00 часа българско време. Хубавата новина за родните фенове на тениса е, че кортът е телевизионен и двубоят ще може да се наблюдава на живо в интернет.

Това ще бъде трети сблъсък между двамата, като до момента Григор Димитров и намиращият се под номер 13 в световната ранглиста канадец са си разменили по една победа.

Ако българинът преодолее 196-сантиметровия Раонич, следващият му съперник ще бъде победителят от двубоя между Давид Гофен (Белгия) и Юрген Мелцер (Австрия).

Вторият мач на Димитров е в турнира на двойки, в който той заедно със своя партньор Кеи Нишикори стигнаха до четвъртфиналите, където ще срещнат представителите на домакините Джон Пиърс и Джон-Патрик Смит.

По програма срещата между българо-японското дуо и австралийците е трети на корт номер 2 и ще започне не преди 08:00 часа българско време.