Григор Димитров продължава напред след отказване на Фая

снимка: Guliver/Getty Images

Григор Димитров продължава напред към втория кръг на Ролан Гарос, след като съперникът му Алехандро Фая се отказа заради болки в лакътя в самото начало на втория сет на техния сблъсък на корт №17.

Гришо спечели първия сет срещу 74-ия в света с 6:4, а при резултат 1:0 във втория колумбиецът се отказа от по-нататъчно участие в надпреварата.

Така Димитров съхрани голяма част от силите си и ще очаква в добро физическо състояние следващия си съперник. Той ще бъде излъчен след края на сблъсъка между състезаващия се за САЩ украинец Алекс Кузнецов и французина Лука Пуи.

При нов успех, в третия кръг Димитров ще има за съперник световния номер 1 Новак Джокович, ако, разбира се, сърбинът също преодолее първите си двама противници в Париж.

Първият гейм протече доста по-дълго от очакваното, като Гришо беше разконцентриран и дори допусна точка за пробив, но в крайна сметка успя да я отрази и да поведе с 1:0.

Последваха два значително по-бързи геймове, разделени между състезателите. От самото начало на срещата Гришо имаше предимство по отношение на уинърите - те бяха 5:0 в негова полза при 2:2.

При следващото си подаване Димитров поведе с 40-0, но допусна да се стигне до дюс след серия непредизвикани грешки. В крайна сметка серивс-геймът му оцеля, но при 3:3 българският талант имаше още по-големи проблеми да удържи подаването си. Той на два пъти беше изправен пред стената и трябваше да отразява брейк точки, като вече в третия случай се пропука - 3:4.

В следващия гейм Гришо изостана с 0-40, но демонстрира борбеност и хъс, за да докара нещата до дюс, а след това си заслужи и точка за пробив. Още при първата си възможност да върне брейка, Димитров се справи отлично и изравни резултата на 4:4.

Последва уверен сервис гейм на сметката на хасковлията, както и убедителен втори пробив, с който Гришо поведе с 6:4.

Вторият сет започна също с дълъг гейм, в който Григор трябваше за 5-ти път да отразява шанс за пробив, но отново се справи успешно и дръпна с 1:0. Само няколко минути по-късно стана ясно, че Фая не може да продължи мача и след неговото отказване Димитров прогресира към 2-ия кръг.