Григор Димитров приключи участието си в Сан Хосе и на двойки

снимка: Guliver/Getty Images

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна от турнира в Сан Хосе и на двойки, след като той и партньорът му Джон Пол Фрутеро загубиха със 7:6(5), 7:6(3) от поставените под номер 1 в схемата Сантиаго Гонзалес (Мексико) и Кристофър Кас (Германия) в мач от първия кръг.

Срещата беше много оспорвана, но в крайна сметка по-големият опит на Гонзалес и Кас, които са четвъртфиналисти от Australian Open, си каза думата.

В първия сет двата дуета не успяха да реализират пробив и така се стигна до тайбрек. В него Гонзалес и Кас на няколко пъти повеждаха с минипробиви и така се стигна до 6:5 и сетбол в тяхна полза, който те реализираха още при първия си опит и така поведоха в сетовете.

Мексикано-германският дует стига до пробив в началото на втората част, но Димитров и Фрутеро веднага го върнаха. След това двата тандема си разменяха геймове, за да се стигне до ново равенство - 6:6 и нов тайбрек. В него Гонзалес и Кас бяха много убедителни и след 7:3 точки се поздравиха с победата.

Следващият турнир, на който Григор Димитров е заявил участие е в Мемфис. Той е от категорията ATP 500 и е с награден фонд 1 155 000 долара.

Българският тенисист трябва да започне от квалификациите, които стартират този уикенд, но има шанс и за основната схема, ако трима от състезателите в нея се откажат от участие. Иначе, за да стигне до основната схема, Гришо трябва да запише две победи в пресявките.