Григор Димитров прегази Томи Хаас на старта в Лос Анджелис

Ракета номер едно на България Григор Димитров записа авторитетна победа с 6:3, 6:2 над бившия номер две в света Томи Хаас в първия кръг на турнира от ATP сериите в Лос Анджелис с награден фонд 619, 500 долара.

Талантът от Хасково, който е поставен под номер 7 в турнира тази седмица, бе безпощаден в сервис геймовете на именития си съперник, а многото грешки в играта на Хаас така и не му позволиха да върне пробивите и да бъде равностоен на младия си и амбициозен съперник.

Срещата, която се игра рано тази сутрин, започна равностойно и двамата тенисисти си размениха по един гейм. Хаас обаче се пропука още при второто си подаване и допусна пробив на 15 точки, реализиран от Димитров след двойна грешка на германеца.

Немският тенисист, който пропадна до 585-то място в ранглистата на ATP заради множеството контузии през сезона, на свой ред успя да изравни резултата след колеблив гейм на Димитров с две двойки грешки, но българинът съумя да сложи край на трите поредни пробива на старта на мача и удържа подаването си за преднината от 4:2.

Григор покачи аванса си на 5:2, а броени минути по-късно хасковлията затвори първия сет в своя полза с брилянтен бекхенд уинър от движение при втората си възможност да спечели частта.

Хаас успя да окаже известна съпротива на 20-годишния Димитров в началото на втория сет, но пропусна поредна възможност за пробив и Григор поведе с 1:0. Гришо трябваше търпеливо да дочака петата си възможност за брейк в последвалия гейм, доближавайки се до успеха с аванс от 2:0.

Следващите две подавания отново бяха в сметката на българина, а Хаас успя да запише едва един пробив, който намали изоставането му в гейма, но не успя да го спаси от разгромното поражение.

Благодарение на класирането си за следващия кръг в Лос Анджелис, най-добрият ни тенисист заработи 10,800 долара от наградния фонд и 20 точки за ранглистата.