Григор Димитров прегази французин на Ролан Гарос, следва мач с Джокович

Григор Димитров записа втора поредна победа в тазгодишното издание на Ролан Гарос, след като се наложи с 6:1, 7:6(4), 6:1 над представителя на домакините Лука Пуи. Срещата бе прекъсвана на два пъти заради дъжд, което поизнерви тенисистите, но в крайна сметка Гришо запази концентрация и се поздрави с победата.

Така 22-годишният хасковлия за пореден път пренаписа историята на родния тенис, превръщайки се в първия българин, който достига до третия кръг на турнир от Големия шлем.

Благодарение на успеха си над Пуи, Гришо си осигури 60 000 евро от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, а следващият му съперник ще бъде победителят от двубоя между световния номер 1 Новак Джокович и аржентинеца Гуидо Пея.

Димитров не остави никакви шансове на 19-годишния французин, който се намира под номер 324 в класацията на ATP. По-голямата класа на Григор си личеше във всяко едно разиграване, като българинът правеше каквото си поиска на корта и победата му изглеждаше само въпрос на време.

Първият сет протече изцяло под диктовката на Димитров, който на моменти напълно отчайваше Пуи с агресивната си и атрактивна игра. Българинът даде на опонента си да спечели само един гейм, след като реализира два пробива за крайното 6:1 след едва 27 минути на корта.

Втората част обаче не протече толкова гладко за Григор. Той започна добре, пробивайки подаването на французина, за да поведе с 3:1. След това обаче настъпи неочакван срив в играта на първата ни ракета, който доведе до връщане на пробива и три поредни гейма на сметката на Пуи, преди Димитров да спре серията му за 4:4.

Стигна се до ситуация, в която французинът принуди Гришо да сервира за оставане в сета при 4:5. Ръката на хасковлията обаче не трепна и той взе подаването си на нула, а след това двамата си размениха по още един гейм и така се стигна до тайбрек. В него Димитров не остави никакви съмнения в превъзходството си, печелейки го със 7:4 точки, за да поведе с 2:0 в сетовете.

Точно тогава над кортовете на Ролан Гарос заваля дъжд и всички мачове бяха прекъснати. След около час и половина валежите спряха и двубоят на Григор Димитров бе подновен. След тази пауза българинът започна вихрено и набързо дръпна с 3:0.

Стигна се до 4:1, при което срещата отново бе прекратена, защото пак започна да вали. При следващото подновяване на играта Гришо най-накрая затвори сета, а с това и мача, спечелвайки два поредни гейма за 6:1.