Григор Димитров отстъпи на Жил Мюлер в Ротердам

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Ротердам, след като загуби от №37 в света Жил Мюлер от Люксембург с 2:6 и 6:7 (8).

Жил Мюлер бе преследван от вирусни заболявания в последно време, но играта му изобщо не го показа. През първия сет левичарят беше почти безгрешен и с двата пробива, които постигна затвори частта след 6:2 за 22 минути.

През втория сет Гришо се устреми към обрат и печелеше геймовете си, но така и не успяваше да стигне до пробив в сервиса на противника си. Така се стигна до тайбрек, където българинът отново имаше проблем с рагадаването на началния удар на Мюлер и при 7:6 се пропука и №37 в света спечели втория сет и мача, с което си осигури 36 950 евро и 90 точки за разнглистата и среща на 1/4 финалите с победителя от мача Стан Вавринка и Гийермо-Гарсия Лопес.