Григор Димитров отпадна от US Open

снимка: ройтерс

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна от по-нататъшно участие в Откритото първенство на САЩ, което е последния за годината турнир от Големия шлем.

 

Талантът от Хасково бе спрян във втория кръг на квалификациите от поставения под номер едно в тях бразилец Томас Белучи след 0:2 сета - 4:6, 3:6.

 

Миналата година Григор Димитров спечели US Open при юношите, за което организаторите го наградиха с уайлд кард за дебюта му при мъжете.

 

Въпреки отпадането си Григор взе 8 точки за световната ранглиста и 5625 долара от наградния фонд.