Григор Димитров отпадна на двойки от "Ролан Гарос"

Григор Димитров и неговият партньор на двойки Жереми Шарди отпаднаха от откритото първенство по тенис на Франция, след като загубиха с 6:7(5), 7:6(9), 3:6 срещу Джеймс Черетани и Виктор Ханеску.

В началото двойките успяха да спечелят подаванията си и стигнаха до тайбрек, в който Димитров и Шарди спасиха две разигравания за сета, но все пак го загубиха на пет точки, информира БТА.

Те изравниха резултата още в следващия сет, в който отново не успяха да стигнат до пробив, но този път спечелиха тайбрека след три изпуснати разигравания за крайна победа и срещу девет точки за съперниците.

Черетани и Ханеску се възползваха от единствения си шанс за пробив в мача по време на третия сет, а след като го реализираха, спечелиха с лекота с 6:3.

В мача си от първия кръг на "Ролан Гарос", Димитров и Шарди направиха осем аса, но допуснаха по толкова непредизвикани и двойни грешки, което беше в основата на тяхното отпадане.