Григор Димитров отпадна безславно от Индиън Уелс

Григор Димитров загуби от Александър Зверев в оспорвана трисетова битка от втори кръг на Мастърса в Индиън Уелс и приключи участието си в турнира. Първата ни ракета отстъпи пред 18-годишния немец с 4-6, 6-3, 5-7.

Талантливият тенисист от руски произход за пореден път доказа защо специалистите му предричат бляскаво бъдеще и дори първо място в световната ранглиста. В първия сет на Зверев му бе достатъчен един пробив, за да реши нещата в своя полза.

Григор не смяташе да се предава и в четвъртия гейм на втория сет се разрази истинска битка, която приключи в полза на българина. Разколебан, Зверев започна да допуска елементарни грешки и оказа слаба съпротива на хасковлията.

В решителния трети сет Димитров поведе с 2-0, но Зверев успя да върне пробива в шестия гейм, след което се разигра и не изпусна инициативата до края, за да спечели мача след два часа и 20 минути игра. Младокът наниза 13 аса срещу само два на Григор, уинърите бяха 31 за него срещу 21 за българския тенисист, който почива в първи кръг.

Така на Димитров му остава единствено възможността да се подготвя за следващия Мастърс, който стартира след една седмица в Маями. /БГНЕС