Григор Димитров на полуфинал в Испания

галерия:

снимка: Булфото

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за полуфиналите на турнира на ITF в испански град Ирун (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара, предаде БТА.

 

Поставеният под номер 2 Димитров победи на четвъртфиналите Морган Филипс (Великобритания) със 7:6, 7:5. Така 19-годишният хасковлия си осигури 8 точки за световната ранглиста и при нов успех ще прибави още 7 точки.

 

В битка за място на финалите Григор ще се изправи срещу победителя от мача между Кени дьо Шепер (Франция) и Хироясу Ехара (Япония), който е по-късно днес.