Григор Димитров изтръгна труден успех над тайванец, следва Гаске

Григор Димитров се класира успешно за следващия кръг на турнира в Банкок, след като тази вечер хасковлията постигна труден успех в три части над тайванеца Цунг-Хуа Янг - 6-3 3-6 7-6(7).

Двамата тенисисти си размениха по един сет, преди да се стигне и до драматична трета част, завършила с крайно оспорван тайбрек. По време на него българинът пропусна един мачбол в своя полза, но при втория не сбърка и подчини съперника си.

Задачата на Григор в следващия кръг обаче не е никак лека. Негов съперник там ще е французинът Ришар Гаске, който почива в първия кръг. До този момент Григор Димитров и Ришар Гаске са се изправяли два пъти един срещу друг, като балансът е твърдо в полза на Гаске - 2-0 победи.

През 2011 французинът се наложи с 6-2 6-4 на турнира в Дубай, а за последно двамата премериха сили на "Ролан Гарос". Тогава Димитров загуби със 7-5 5-7 2-6 3-6, губейки и голяма част от своите физически сили.

С днешната си победа Григор Димитров прекъсна и неприятна поредица от загуби, а успехът над Цунг-Хуа Янг бе първи за него от Олимпийските игри в Лондон насам.

В сряда Григор и Бърнард Томич ще започнат и участието си на турнира на двойки, където в първи кръг ще се изправят срещу Виктор Троицки и Кристофър Кас. Мачът между Григор Димитров и Ришар Гаске ще се състои в четвъртък.

56-ият в света хасковлия заработи 20 точки за ранглистата на АТП и 9525 долара от наградния фонд.