Григор Димитров изпусна Анди Мъри на мастърса в Синсинати

Григор Димитров бе изключително близо до победа над световния номер 2 Анди Мъри, но не успя да се възползва от шансовете си и в крайна сметка загуби с 6-4, 6-7(3), 5-7 в мач от третия кръг на Мастърса в Синсинати.

Българинът започна отлично срещата и постигна пробив още на старта, след което нямаше проблеми да удържи преднината си и да поведе в резултата. Гришо продължи с отличните изяви и във втората част, като дръпна с цели два пробива за 4-1, но след това започна да допуска леки грешки и позволи на Мъри да се върне в сета и да влезе в тайбрек. Там няколко неточности на Димитров позволиха на съперника му да изравни резултата.

4146797

В решаващата част британецът рано поведе с 2-0, но Григор отговори подобаващо и взе 5 поредни гейма, за да се доближи на един от победата. При 5-4 и сервис на Мъри, българинът стигна до мачбол, но не успя да го реализира. В крайна сметка огромният опит на олимпийския шампион му помогна да измъкне победата след 3 часа игра.

"Доволен съм от играта ми. Имах твърде много възможности да спечели и не ги използвах. Това е проблемът. Всичко друго беше добре. Тялото ми издържа 3 часа, така че ме очакват добри неща занапред", коментира Димитров след поражението.