Григор Димитров достигна финал на двойки в Истанбул

снимка: SPORTA.BG

Първата ракета на България Григор Димитров продължава с участието си на турнира от сериите "Чалънджър" в Истанбул, въпреки че отпадна още във втория кръг на сингъл от австриеца Мартин Фишер.

 

Гришо достигна финал на двойки на надпреварата, след като заедно с партньора си Марсел Илхан (Турция) елиминираха на 1/2-финала в три сета френската двойка Никола Маю Едуар-Роже Васлен - 4:6, 6:3, 10:5.

 

На финала българинът и Илхан ще се изправят срещу Федерико Жил (Португалия) и Филип Пърпич (Швеция), които са поставени под номер 9 в основната схема при двойките.