Григор Димитров допусна много грешки и отпадна от турнира в Шанхай

снимка: Guliver/Getty Images

Първата ракета на България Григор Димитров загуби от французина Жулиен Бенето във втория кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 6,5 милиона долара.

Българинът, който бе поставен под номер 10 в схемата, отстъпи с 0-2 сета (5:7, 3:6) на номер 30-ия в световната ранглиста. Григор бе определян за фаворит в двубоя и всички очакваха победа, но Бенето показа силна игра и много характер, като записа много важна серия от пет гейма в края на първия и началото на втория сет.

Гришо от своя страна допусна доста грешки и не беше на ниво в ключовите моменти от мача, което се оказа достатъчно да отпадне от надпреварата. Димитров записа 9 аса, но цели пет двойни грешки в мача

По този начин продължи неприятната традиция да не достига до третия кръг на турнира в Шанхай при четвъртото си участие.

Шансовете на Григор Димитров за участие на финалния турнир в Лондон намаляват значително след като вече се намира на 11-то място по пътя към Лондон.

Двубоят започна с две двойни грешки за Григор Димитров, но въпреки това спечели подаването си. Гришо постигна пробив в четвъртия гейм, но не успя да го затвърди и бе пробит в следващото разиграване. При 4:4 Григор спаси своя гейм след като изоставаше с 0:40, но в следващото си подаване допусна пробив за 5:6 след което изпусна и сета.

Вторият сет започна направо с пробив на Бенето, който все повече се възползваше от грешките на българина. Французина взимаше своите подавания, а Григор допусна втори пробив при 3:5, с което загуби и мача и отпадна от турнира.

Следващият турнир, на който ще играе Григор Димитров е този в Стокхолм, където ще трябва да защитата първата си титла в кариерата спечелена точно преди една година. Димитров ще бъде поставен под номер в на турнира в шведската столица