Грешници или герои, те имаха право да покажат емоцията си след мача! (ВИДЕО)

снимка: aderonkebamidele.com

Отборът на Ливърпул спечели по най-драматичния начин, така, както само мърсисайдци могат, вчерашната битка с Борусия (Дортмунд) в 1/4-финалите на втория по сила европейски клубен турнир Лига Европа.

След като първата среща завърши при резултат 1:1, снощи на "Анфийлд" играчите и феновете на двата отбора преминаха през ада, а на края "червените" се оказаха щастливците.

Още до 8' гостите вече водеха с 0:2, а през втората част поддържаха аванса си до средата на полувремето, водейки с 1:3. Голове на Коутиньо, Сако и Ловрен в добавеното време обаче обърнаха развоя на мача, за да донесат успеха на Ливърпул.

През вчерашния мач, а и през сезона като цяло, двойката централни защитници Мамаду Сако и Деян Ловрен често е опреквана за допуснатите голове във вратата на Симон Миньоле. Това може да е така, но вчера именно те бяха героите в заключителните минути.

Разбирателството между тях си пролича и при двете попадения, като при първото бившият играч на Саутхямптън затвори пътя на защитник в жълто, за да може Сако да намери по-добра позиция в малкото наказателно поле.

В даденото от съдията 4-минутно продължение пък бившият защитник на Пари Сен Жермен имаше основна заслуга за попадението на колегата си в защита, след като блокира играч на Борусия, който също се бе устремил към топката, но за да я избие в корнер.

След края на срещата се видя и прекрасното отношение между двамата, след като те се срещнаха в средата на терена и започнаха приятелски да си крещат. Вижте видеото: