Гремио загуби първи точки в Копа Либертадорес

Бразилският Гремио завърши 0:0 срещу гостуващия Нюелс Олд Бойс (Аржентина) и загуби първи точки в шеста група на турнира Копа Либертадорес.

Възпитаниците на Ендерсон Морейра прекъснаха серията си от две поредни победи, но останаха на върха в класирането със 7 точки. Нюелс Олд Бойс излезе на втора позиция с 4 точки, колкото има и третият Атлетико Насионал (Колумбия). Насионал Монтевидео (Уругвай) е последен с 1 точка.

В осма група Арсенал (Аржентина) победи Пенярол (Уругвай) с 1:0 и се изкачи на второ място в подреждането с 6 точки, на точка зад лидера Сантос Лагуна (Мексико). Единственото попадение в мача реализира Хулио Фурч още в четвъртата минута. Пенярол остана без успех в първите си три срещи и с 1 точка е последен в класирането.

В първа група Атлетико Паранаензе (Бразилия) победи с 1:0 аутсайдера Университарио (Перу) и нанесе на съперника си трето поредно поражение. Гостите стигнаха до победата след автогол на Нестор Дуарте в средата на втората част, който отклони в собствената си врата остро центриране на Дъглас Коутиньо от дясно.

Депортиво Кали (Колумбия) се наложи над Ланус (Аржентина) с 2:1 като домакин и излезе начело в подреждането в трета група с 6 точки. Гостите поведоха в 20-ата минута с гол на Лаутаро Акоста, но домакините стигнаха до обрат след почивката. Джон Виафара изравни в 63-ата минута, а Карлос Лисарасо донесе победата четвърт час преди края от дузпа. Ланус остана без успех и е последен в подреждането с 1 точка.

В другия мач от групата О'Хинигс (Чили) завърши 2:2 срещу гостуващия Серо Портеньо (Парагвай) и излезе на второ място с 5 точки, посочва БТА. Домакините пропиляха два гола аванс, след като Алехандро Лопес откри резултата в 36-ата минута, а в началото на втората част Луис Фигероа удвои.

Родолфо Гамара намали в 54-ата минута, а след малко повече от час игра Браулио Леал О'Хинигс получи втори жълт и червен картон. Серо Портеньо се възползва от числения си превес и Хулио Дос Сантос вкара за 2:2 в 78-ата минута.