Гремио ликува с Копа Либертадорес (ВИДЕ0)

Гремио е новият носител на Копа Либертадорес. Тази нощ бразилският клуб записа втора победа над Ланус в реванша от финала в турнира. Отборът от Порто Алегре се наложи с 2:1 като гост в Аржентина, а преди това бе победил и в първия двубой на свой терен с 1:0 и така с общ резултат 3:1 си гарантира спечелването на най-престижния клубен трофей в Южна Америка. Фернандиньо в 27-ата и Луан в 42-ата минута вкараха головете за гостите, докато почетното попадение за домакините бе дело на Хосе Санд от дузпа в 72-ата минута.

В кайна сметка Гремио вдигна трофея, като това е трето такова отличие във витрината на клуба, който преди това е печелил същия турнир и през 1983 и 1995 година. За Ланус пък това бе първо участие на финал. Най-успешният отбор в турнира си остава Индепендиенте със 7 отличия на сметката си.