Гредата спаси Лудогорец от загуба в "Надежда"

Отборите на Локомотив София и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в среща от 25-ия кръг на българската "А" група.

По този начин "орлите" увеличиха аванса си пред втория ЦСКА на вече шест точки, докато Локомотив се изравни по брой пунктове с третия Литекс - 44.

И двата тима създадоха някои шансове за попадение, но в самия край по-близо до гол бяха домакините. Влезлият като резерва Даниел Генов стреля опасно, но за негов малшанс топката се отби в гредата.

През първата част пък се стигна до неприятен за Локо момент, след като старши-треньорът на домакините Димитър Васев получи здравословен проблем и бе откаран по спешност в болница.

Треньорът на "железничарите" Димитър Васев постави Емил Гъргоров на върха на атаката на своя тим, докато Антонио Ливраменто, Владислав Романов и Йордан Тодоров трябваше да атакуват от втора позиция. Евертон Джилио - Том и Орлин Старокин стартираха в средата на терена за Локомотив, а карето Хаджиев - Бранеков - Траянов - Елтон бе подредено в отбрана пред вратаря Божидар Митрев.

Георги Дерменджиев бе предпочел Жуниор Кишада в ролята на острие, докато Роман Безяк остана на пейката. Даниел Абало, Марселиньо и Върджил Мисиджан трябваше да подпомагат бразилския реализатор, а капитанът Светослав Дяков и Абел Анисе получиха доверие като двойка вътрешни халфове. Жуниор Кайсара, Александър Барт, Козмин Моци и Брайън Ангуло започнаха в защита пред вратаря Владислав Стоянов.

Още 2' Марселиньо нанесе първи точен удар в очертанията, но Митрев не бе затруднен. В 10' пък домакините пробваха извеждащо подаване към Романов, но футболистът на Локо не успя да овладее добре кълбото. В 25' пък Жуниор Касйара опита да късмета си, но бразилската перла на "орлите" не бе никак прецизен в стрелбата си.

Петнадесет минути преди почивката домакините сътвориха добра акция, която обаче не завърши с гол. Владислав Романов успя да намери Йордан Тодоров на добра позиция, но изстрелът на последния бе отклонен в корнер от бранител на "орлите".

Три минути по-късно грешка на Божидар Митрев за малко не доведе до гол във вратата на Локомотив. Националният страж бе подлъган от неравност на тревното покритие на ст. "Локомотив", като за негово щастие кълбото не се оплете в мрежата зад него.

В 43' и Върджил Мисиджан обстрелва пазената от Митрев врата, но изстрелът му премина над напречната греда на вратата. В самия край на полувремето Локо стигна и до нова възможност, но този път топката бе избита от Йордан Тодоров, преди последният да отправи удар.

Втората част в "Надежда" стартира без наставника на домакините Димитър Васев, който получи стомашна криза и бе откаран по спешност в болница. След почивката на скамейката на Локомотив седна помощникът Деян Петков.

Още в 46' Локомотив стигна до шанс за откриване на резултата, след като Влади Романов намери Ливраменто на добра позиция. Последният шутира от движение, но запращайки кълбото над напречната греда на вратата. Лудогорец отговори с далечен изстрел на Марселиньо, но Митрев не бе затруднен и този път. В 55' пък Кишада изведе Ангуло очи в очи с Митрев, но стражът реагира блестящо и спаси.

В 69' отново Лудогорец се доближи повече до попадение, но изстрелът на Абел Анисе се оказа твърде анемичен и право в ръцете на Божидар Митрев. Малко след това пък гол на "орлите" бе отменен, след като реферът маркира нарушение на Моци в наказателното поле.

В 80' пък влезлият като резерва Даниел Генов за малко не се превърна в герой за Локомотив, но и шансът помогна на Лудогорец. Халфът на Локомотив направи Владо Стоянов безпомощен, но топката срещна една от гредите зад вратаря на гостите. В 87' "железничарите" отново бяха близо до гол, но този път Владислав Романов си поведе дълго топката и опропасти възможността за своя тим.