Гредата подсказала на Галиани какво очаква Милан

снимка: Guliver/Getty Images

Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани разкри, че в един определен момент от първото полувреме осъзнал, че тимът му ще бъде елиминиран от Барселона.

Естествено, става въпрос за прословутото положение в 37-ата минута, когато Мбайе Нианг се откъсна сам срещу вратаря Виктор Валдес и не можа да изравни резултата на 1:1.

19-годишният френски нападател преодоля стража на Барса с удара си, но топката се отби в дясната странична греда. Секунди по-късно Лео Меси вкара втория си гол и изравни общия резултат в сблъсъка.

„Когато Нианг удари гредата, всичко ми стана ясно. В мачове като този едни определени сигнали ти дават кристално чиста представа за това какво ще се случи", призна Галиани.

„Веднага щом стана това, казах на Барбара Берлускони, че рискуваме да получим втори гол. И той падна само няколко секунди по-късно. Във футбола се получава така...

Сега задачата ни е да не допускаме същата грешка в Серия А като миналата година. Когато отпаднахме от Барселона, загубихме като домакини от Фиорентина в първенството.

Мачът с Палермо е много важен и трябва да мислим само за него, защото имаме за какво да се борим в Серия А", припомни Галиани.

„Росонерите" в момента са на 3-то място в класирането, но изостават само с 2 точки от Наполи.