
Гърция си извоюва място на четвъртфиналите на Европейското първенство по баскетбол след трудна победа срещу Германия с 84:76. Така нашите съседи остават непобедени в трите си мача.
Въпреки загубата, младият състав, воден от тренора Дирк Бауерман, показа страхотен дух и воля за победа. Гърция беше лидер през по-голямата част от срещата, но въпреки това не успя да сломи съперника, който показа добра отборна игра. Най-голямата разлика в мача, 13 точки, не попречи на младата звезда Робин Бенциг да отбележи своите 12 само в последната четвърт и да докаже защо бе избран за най-добър реализатор на европейското първенство за младежи до 20 години.
За гърците най-добър бе Василис Спанулис, който завърши с 20 точки, 7 асистенции, 4 борби и 66% успеваемост при стрелбата. Той осигури победата на тима си с ценни попадения от тройката.
В неделя Гърция ще се изправи срещу Русия, докато Германия ще гони победа срещу Македония.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ