Гърция и Израел с победи в Група F

снимка: АП

Бившият европейски шампион Гърция се изкачи на първо място в Група F, след като се разправи с Малта и спечели без особени проблеми с 3:1. В ранната среща Израел се наложи с 2:1 като гост на Латвия и се изравни на второто място с тима на Хърватска.

На стадион „Йоргос Карайскакис" в Пирея резултатът бе открит още в осмата минута от Янис Фетфацидис, а в 26-ата полуфиналистът в Шампинската лига с Шалке Кириакос Пападопулос увеличи преднината на „елините" - 2:0.

Капитанът на гостите Мифсуд Михаел върна интригата в двубоя с гол в 54-ата минута, но само 10 минути по-късно отново халфът на Олимпиакос Фетфацидис бе точен за 3:1, с което оформи крайния резултат в срещата. Така южните ни съседи вече имат 14 пункта и са начело в класирането.

На стадион „Сконто" Израел постигна втора победа над Латвия, този път с 2:1 и вече има 13 точки в актива си, колкото е и този на Хърватска, макар „шахматистите" да са с мач по-малко. В 19-ата минута Йоси Бенаюн откри резултата, а малко преди края на първото полувреме Тал Бен Хаим покачи на 2:0 селд точно изпълнена дузпа. Подвизаващият се в ЦСКА Москва Александърс Цауня намали в 62-ата минута също от бялата точка, но латвийците не успяха да стигнат до равенството и остават с 4 точки на пета позиция в подреждането.