Грандове от три страни чакат жребия за 1/4 финалите

Осем отбора се класираха за ¼ финалите на Шампионската лига.

Най-силният футболен турнир навлиза в най-интересната си част. Един измежду тези осем отбора ще триумфира с титлата на 24 май в Лисабон.

В петък от 13:00 часа е жребият за тази част на турнира като няма никакви условности или всеки отбор може да се падне срещу всеки без ограничения.

Самите ¼ финали ще започват на 1 и 2 април, като реваншите са седмица по-късно.

Испания показа класата си на най-силното клубно първенство и класира три отбора на ¼ финалите – Реал Мадрид, Барселона и Атлетико Мадрид.

Англия и Германия излъчиха по двама представители – Челси, Манчестър Юнайтед, Байерн (М) и Борусия (Д). Френският шампион ПСЖ допълва голямата осморка.

Интересното е, че осемте отбора, които се класираха на четвъртфиналите спечелиха своите групи в груповата фаза на турнира.

Мадридският Атлетико прави голямо завръщане към тази фаза на турнира след 1996/97, когато игра за последно на ¼ финал.