Грандиозен срам за Русия и Капело

Един от фаворитите за първото място в група G Русия допусна изключително срамен резултат пред своя публика, след като тази вечер "Сборная" не успя да победи абсолютния аутсайдер Молдова на "Откритие Арена" в Москва.

Срещата в руската столица завърши при резултат 1:1, което и остави отбора на Фабио Капело със само една победа от първите три изиграни мача до момента.

Молдова пък поднесе една от големите изненади до момента, печелейки и първата си точка в група G. До момента възпитаниците на Александру Куртеану бяха допуснали две загуби от две изиграни срещи.

Така Русия все пак остава на второ място в група G с актив от 5 точки, имайки предвид, че Австрия спечели домакинството си на Черна гора в другата среща.

И двата гола в мача паднаха в разстояние на само минута, като това се случи между 73' и 74'.

Седемнадесет минути преди края "Сборная" най-сетне успя да превземе молдовската врата, след като домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Артем Джуба, който преодоля Кебану и отбеляза за 1:0.

Радостта на Русия обаче не трая дълго, защото още в първата си атака тимът на Молдова успя да възстанови равенството. Епуреану вкара за 1:1 след асистенция на Дедов, като този резултат се запази и до края на сблъсъка.