Гранде Милан с обрат, след който подгони Старата госпожа

Милан затвърди доброто си представяне в Севия А този сезон. Грандът от столицата на модата стигна до инфарктна победа с 2:1 над аутсайдера Кротоне в среща от 15-ия кръг на Ботуша.

Домакините имаха сериозни трудности срещу този слабака, но демонстрираха характер и осъществиха пълен обрат.

След победата Милан е втори с актив от 32 точки и е на 4 точки от лидера "Старата госпожа" - Ювентус, докато Кротоне е на последното място с актив от 6 точки.

За гостите не игра българският национал Сашко Тонев, защото се възстановява от операция.

Фалкинели откри за гостите в 26-ата минута, но Пашалич изравни в 41-ата. В 53-ата минута Нианг се засили смешно и изпорти дузпа за Милан, но Лападула бе точен за крайния успех в 86-ата минута, с което взриви тифозите.