Гранада препъна Реал Сосиедад за Шампионска лига

снимка: granadacf.es

Реал Сосидедад изненадващо завърши 2:2 у дома срещу борещия се за оставане в елита отбор Гранада в мач от испанското първенство.

Равенството може да препъне баските в постигане на целта този сезон - участие в Шампионска лига за първи път от десетилетие.

Сосиедад е четвърти в класирането с равни точки и по-добър баланс в директните мачове с петия Валенсия три кръга преди края. Двата отбора ще се борят за четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите на Шампионска лига, но Сосиедад има по-тежка програма до края, посочва БТА.

Сосиедад поведе на своя стадион "Аноета" с гол на Иманол Агирече в 9-ата минута, но гостите бързо възстановиха равенството след попадение на Юсеф Ел Араби в 15-ата.

Отново Агирече даде преднина на Сосиедад в самия край на първото полувреме. Домакините удържаха минималната си преднина до самия край, но в добавеното време Ресио вкара изравнителен гол и донесе ценна точка за Гранада в борбата за оставане в елита.