Господ бе българин за 23 минути! После клета България бе разкована от Франция на ходом!

Франция съсипа слаба България с 4:1 на "Стад дьо Франс". Нашите сюрпризиращо поведоха след дузпа в 6-ата минута, която бе вкарана от Мишо Александров. После обаче "петлите" наложиха мощен натиск и забиха 4 попадения.

Sporta.bg проследи срещата в Сен Дени на живо. Имахме и наши хора на трибуните на стадиона.

ВИЖТЕ НА ТОЗИ ЛИНК НАЙ-ИНТЕРЕСНОТО ОТ ДВУБОЯ!

Двубоят започна страхотно за България. Георги Миланов напредна по лявото крило и успя да елиминира Бакари Саня. Десният защитник го фаулира и реферът посочи дузпа. Михаил Александров застана зад топката и хладнокръвно вкара за 1:0 в полза на България.

Мечтите обаче се изпариха в 23 минута. Тогава Кевин Гамейро изравни с глава. Малко по-късно за 2:1 вкара Дмитрий Пайе. До края на първото полувреме Антоан Гризман реализира още един гол след грешка на дебютанта Димитър Пиргов.

През второто полувреме Франция намали оборотите. И все пак стигна до още един гол. Той бе дело отново на Гамейро след пас на съотборника му в „Атлетико" (Мадрид) Антоан Гризман.

За съжаление новият национален селекционер Петър Хубчев не успя да запише успешен дебют. Следващият му шанс ще е в понеделник. Тогава националите ще гостуват на Швеция в Стокхолм.

Загубата остави България с 3 точки в групата на четвърто място. Лидери с по 4 пункта са Холандия, Франция и Швеция. „Лалетата" и шведите биха съответно Беларус с 4:1 и Люксембург с 1:0. След нас е тимът на Беларус с 1 точка, а Люксембург няма актив.