Гордостта на България Денис Димитров остана втори на Европейското

Гордостта на българската лека атлетика при юношите Денис Димитров направи великолепен дебют на международната сцена.

Димитров завърши втори на спринта на 100 метра гладко бягане на Европейското отборно първенство в Дъблин с резултат 10.76 секунди при крайно неподходящи условия и насрещен вятър от 3.6 м/сек.

Единствено холандския ас Чуранди Мартина успя да изпревари бързоногия шампион на България при юношите и финишира първи с постижение 10.46 секунди.

Така той оправда очакванията да се нагоди най-добре в неприятните условия и да грабне победата. На трета позиция остана ирландецът Джейсън Смит.

Sporta.bg припомня, че по-рано днес Ивет Лалова донесе първа победа за България на отборното Европейско първенство, след като спечели спринта на 100 метра при дори по-силен насрещен вятър.

Уточняваме, че Денис Димитров избухна на Държавното първенство в Правец преди седмица с поставяне на национален рекорд при юношите - 10.16 секунди, с което засенчи „брадясалото" постижение на Петър Петров от 10.33 през 1977-ма година.

Димитров покри норматив Б за Световното първенство в Москва тази година и също така излезе начело в европейската ранглиста при юношите за сезона.

Във вечната ранглиста у нас пък Димитров излезе на трето място, след като рекордът на Петър Петров е 10.13 секунди.