Гонзо: Свършихме добра работа на лагера в Турция

След тежък 13 часов преход по въздух и земя късно снощи отборът на Черно море се прибра благополучно в морската столица.

Варненци изиграха 5 контролни срещи в рамките на 2-седмичния си лагер в южната ни съседка Турция. Футболистите на старши треньора Георги Иванов-Гонзо загубиха с 0:3 от 4-ия в руската премиер лига Кубан /Краснодар/, победиха молдовския Костулени с 2:0, отстъпиха с 1:2 на чешкия Баник /Острава/ и с 0:3 на руския Торпедо /Москва/ и завършиха наравно 2:2 с лидера в унгарското първенство Дьор Ето.

"Свършихме доста работа, получиха се хубави неща и някои не толкова хубави в някои от мачовете. Но като цяло това, което бяхме запланували, го направихме. Отборът вече започва да придобива някакъв вид, какъвто аз искам да виждам. И това, което казвам е, че е нужно време. Но всички футболисти разбирам какво искам от тях, заяви Георги Иванов пред официалната страница на клуба след завръщането във Варна.

"Изиграхме добър мач срещу Дьор ЕТО, особено съм доволен от първото полувреме и до 60-ата минута, когато почнахме със смените. Но мисля, че бързо работихме с топката, бързо се прегрупирахме. Последните 30 минути не искам да ги коментирам, защото влязоха много нови хора- 7 човека наведнъж и е нормално да се получи някакво объркване.

"Но аз го казах още преди да дойдем на лагер в Турция: резултатите не ме интересуват, интересува ме играта. Да изчистим това, което трябва занапред, да правим хубави неща. Защото само чрез подобрение на играта можем да трупаме точки и самочувствие. Не е важно какви са тези резултати в подготовката, те са основно за самочувствие на играчите. Но пак казвам- доволен съм от това, което свършихме, завърши Георги Иванов.