Гонзо спокоен: Пропуснатите дузпи са част от играта

Наставникът на Черно море Георги Иванов прие философски поражението с 0:2 от Ботев в Пловдив в първи мач от междинния 10-ти кръг на А група.

„Моряците" можеха да избегнат поражението, защото изпуснаха няколко добри положения (най-чистото от тях бе на Георги Илиев още във 2-ата минута), а върхът на неточния мерник бе пропуснатата дузпа от Симеон Райков в 55-ата минута.

Въпреки че вече трети 11-метров наказателен удар бива пропилян от играчите на Гонзо, той заяви, че пропуските са част от футбола и че възпитаниците му трябва да са по-съсредоточени пред гола.

„В интерес на истината добър мач за нашия отбор", сподели Иванов. "Времето беше доста топло и се получи бавен мач, без високо темпо, каквото искахме с Мъри.

Проблемът ни бе пропуснатата дузпа, това беше ключов момент, след който ни падна самочувствието.

Нормално беше да допуснем втори гол, при положение, че тръгнахме да изравняваме.

Ние имаме цели, Ботев е сериозен отбор и искахме да се противопоставим по най-добрия начин.

Пропусната дузпа е част от играта, но ние трябва да се съсредоточим върху това да си отбелязваме положенията", каза накрая Гонзо.