Гонзо се завърна и разочарова "синя" България

Георги Иванов - Гонзо разочарова Левски при завръщането си на "Герена", след като неговият Черно море изтръгна точка след 1:1 в дербито от 6-ия кръг на родното първенство, и то с човек по-малко.

След като през първата част голове не паднаха, Родригес от дузпа откри в 50',а преди това Станчев получи директен червен картон. Само три минути по-късно обаче Райков вкара от 30 метра, а Илиев не се намеси добре и позволи лек гол - 1:1 на "Герена".

Добрата новина за Левски е, че продължи 57-годишната си поредица без загуба в София от Черно море. Също така Алекс Перес записа добър дебют и може да се окаже трансферно находище за "сините".

Отборът обаче продължава да страда и се намира на незавидното 9-о място с едва 6 точки от 6 мача. Днешният съперник пък се намира на 7-о с точка повече.

Дебют за Левски записа Алехандро Перес, който подписа преди броени дни с отбора. Антонио Вутов пък получи шанс за изява от самото начало, а Велев беше пласиран на дясното крило. Пълните състави на двата отбора може да видите на ТОЗИ ЛИНК.

Двубоят започна добре за 26-кратните шампиони, като в 1' удар на Родригес беше спасен от Китанов, а малко по-късно Генков намери с отлично центриране Велев, който обаче уцели страничния стълб на вратата на гостите.

След ударното начало обаче "сините" заиграха в познатия еднотипен стил, а положенията пред Китанов намаляха. Родригес и Велев се опитваха да пробиват, но защитата на Черно море и в частност Кирил Котев, се представяше отлично.

Към края на полувремето Левски отново се активизира, като Генков беше близо до гол, но ударът му мина встрани. В 43' пък Бру стреля мощно, Китанов изби, а при добавката Велев не посмя да стреля, центрира и защитата успя да избие - 0:0 на полувремето.

След почивката "сините" натиснаха и това доведе до 49' - Велев напредна и центрира отлично успоредно на голлинията. Генков можеше да засече, но беше фаулиран от Стефан Станчев, който получи директен червен картон. Родригес реализира хландокръвно и даде аванс на своите.

За съжаление на феновете на "Герена" равенството бе възстановено едва след 3 минути. Райков пробва далечен удар от фаул от над 30 метра, като стреля във вратарския ъгъл. Това свари Илиев неподготвен, който не реагира добре и топката се оплете в мрежата - 1:1.

След изравняването Левски се хвърли в яростни атаки, а Вутов и Бру имаха отлични възможности, но и двамата не успяха да пробият Китанов. В 66' пък отново Родригес напредна по дясното крило и пусна пред вратата, където Генков бе на сантиметри да засече във вратата.

От своя страна, Черно море използваше контраатаката като свое оръжие, а Илиев се намеси решително при удар на Бакари в 71'. 2 минути по-късно Родригес опита пробив в наказателното поле, но вместо да подава, стреля и прати топката в аут.

Натискът се усили, а след няколко неуспешни удари отдалеч Левски успя да осъществи чудесна атака - Станислав Ангелов получи по дясното крило, успя да пробие и центрира в наказателното поле, но там Бру опита да засече триково и сбърка. Минута по-късно Ангелов изведе Йорданов сам срещу вратаря, но резервата стреля от 4 метра в аут.

В 80' пък Райков беше изведен отлично сам срещу вратаря, но там Алекс Перес се намеси решително и с шпагат в последния момент изби в корнер. Генков и Перес пък се отчетоха с пропуски за своите малко преди края.

В добавените минути Йорданов се отчете със силен пробив отляво, но в последния момент Китанов се намеси и запази вратата си от нов гол. До края "сините" опитаха няколко центрирания, но неуспешно.