Гонзо: Батков не заслужава такова отношение

Старши-треньорът на Левски Георги Иванов – Гонзо остана доволен от поведението на футболистите си при успеха с 1:0 като гост на Локомотив (София), въпреки че тимът изпусна да затвърди победата с отбелязване на поне още един гол през второто полувреме.

Според Гонзо, трансферът на Гийон Фернандес е пропаднал заради разминаване с уговорената заплата между клуба и представителя на футболиста и изискванията в последния момент на холандския баск.

„Трансферът на Фернандес пропадна, защото няма начин да дам някой да изнудва Левски, дори да се налага да играем с децата. Не може да сме се уговорили с агента му за една заплата и когато вече са готови договорите, той да претендира за двойно повече пари. Не стига, че ние му правим услуга, защото от пет месеца не е играл“, каза Гонзо по темата с проваления трансфер на нападателя.

„Такъв терен като този тук няма и в селските групи, според мен, много е трудно да се играе стилът, който ние искаме. Доволен съм от победата, няма значение, че сме пропуснали много положения, това може да се случи на всеки – само този, който не е играл футбол, не е пропускал.

Все пак, трябваше да си решим мача през второто полувреме много по-рано, за да не се налага да треперим в края, не че Локомотив създаде някакво положение, но знаехме, че в края ще центрират често в наказателното поле.

След загубата от ЦСКА бе нормално да има напрежение в отбора, може би затова се получиха толкова пропуски. Ние вътре в клуба се чувстваме точно както и феновете след загуба във Вечното дерби, но според мен, Тодор Батков е направил много за Левски и не заслужава такова отношение“, каза още Георги Иванов в ефира на „Диема“.