Голяма скука и две нули между Иран и Нигерия

Съставите на Иран и Нигерия изиграха най-скучния и безинтересен мач от началото на Световното първенство, след като днес двата тима завършиха наравно 0:0 на ст. "Арена да Байшада Куритиба".

След като снощи фаворитът Аржентина надви с 2:1 Босна и Херцеговина и тръгна с победа в група F, днес останалите два тима поделиха по една точка, но разочаровайки феновете на футбола с твърде постната си продукция.

Липсваха не само головете, но и шансовете за такива пред двамата вратари. Изненадващо или не, най-добрата възможност се откри пред футболистите на Иран, които през първата част можеха да открият след силен удар с глава на централния нападател Реза Гоочанейхад. Стражът на "суперорлите" Винсент Ениеяма обаче се намеси и спаси.

Така продължава и неприятната тенденция за Нигерия, която няма победа на Световно първенство от 1998 година насам. За последно африканците спечелиха срещу националния отбор на България, печелейки с 1:0 сблъсъка с "трикольорите" на Мондиала във Франция.

Вижте и пълна статистика от мача между Нигерия и Иран.

4094824

Добре познатият селекционер на Иран Карлос Кейрош заложи на схема 4-5-1, като Реза Гоочанейхад оглави атаката на символичните домакини. Бившият съотборник на Димитър Бербатов във Фулъм Ашкан Дежага и Ехсан Хайсафи атакуваха от втора позиция, докато Некунам, Теймуриан и Хейдари започнаха в средната линия на терена.

Нигерийският наставник Стивън Кеши заложи на Еманюел Еменике като острие, а Виктор Моузес и Ахмед Муса оперираха в атака по двата фланга. Онази и Джон Оби Микел оформиха двойка вътрешни полузащитници, докато Рамон Азеез стартира пред защитната четворка на "суперорлите".

4094825

Двубоят стартира с осезаемо превъзходство на Нигерия, като африканските футболисти набързо натикаха своя съперник в неговата половина. Още в 3' Виктор Моузес тества концентрацията на Хайдари, но иранският страж съумя да улови. В 8' пък "суперорлите" бяха още по-близо до целта, но опасният удар на Онази излезе извън очертанията на вратата.

До почивката обаче двубоят доби по-скоро скучноват отенък, като не случайно футболистите на двата отбора бяха изпратени с освирквания след съдийския сигнал за край на първото полувреме.

4094847

Възпитаниците на Карлос Кейрош все пак могат да съжаляват за стопроцентовата възможност, пропиляна в 33'. Ашкан Дежага центрира отлично в пеналтерията на африканците, а централният нападател на Иран Гоочайнехад засече топката с глава. Винсент Ениеяма обаче показа високата си класа и успя да спаси вратата на Нигерия от сигурно попадение.

И през втората част двата отбора съсипаха публиката от скука и липса на интригуващи ситуации, което очаквано доведе до освирквания и след последния съдийски сигнал.

4094826

По-доволни от крайния изход на мача обаче изглеждаха иранците, които все пак влязоха в мача със статут на аутсайдер срещу един от най-силните отбори на територията на Африка.