Голът на Пато срещу Барселона е петият най-бърз в историята на ШЛ

снимка: Guliver/Getty Images

Нападателят на Милан Алешандре Пато се присъедини към клуба на футболистите, отбелязвали най-бързите голове в Шампионската лига с попадението си в мача срещу Барселона на "Камп Ноу", завършил 2:2.

22-годишният бразилски национал имаше нужда едва от 24 секунди, преди да се разпише във вратата на Виктор Валдес, отбелязвайки първия гол в групите на Шампионската лига за този сезон.

Голът на Пато се превърна в петия най-бърз в историята на Шампионската лига, изпреварвайки със секунда попадението на Деян Станкович от Интер срещу Шалке преди пет месеца в среща от четвъртфиналите на турнира. Голът също така превърна Пато в четвъртия играч от италиански отбор, който попада в топ 6 на класацията.