Голът на Манджукич шестият най-бърз в историята на Европървенства

Хърватският нападател Марио Манджукич вкара шестия най-бърз гол в историята на Европейските първенства по футбол.

Манджукич откри резултата при победата с 3:1 в мача срещу Ирландия от група "С" снощи в 2:38 минута.

Руснакът Дмитрий Калиниченко е автор на най-бързото попадение на континанталните шампионати.

Той се разписа в 67-ата секунда при победата на Русия с 2:1 над Гърция на Евро 2004.

На пето място пък е голът на Христо Стоичков в 2:27 минута за 1:0 срещу Румъния при единствената победа на България на финали на Европейски първенства през 1996 година.

Най-бързите попадения в историята на Европейските първенства:

1. Дмитрий Калиниченко (Русия) - 1:07 минута, срещу Гърция (2:1), групова фаза през 2004 година

2. Сергей Алейников (Русия) - 2:07 минута, срещу Англия (3:1), групова фаза през 1988 година

3. Алън Шиърър (Англия) - 2:14 минута, срещу Германия (1:1, 5:6 след дузпи), полуфинал през 1996 година

4. Майкъл Оуен (Англия) - 2:25 минута, срещу Португалия (2:2, 5:6 след дузпи), четвъртфинал през 2004 година

5. Христо Стоичков (България) - 2:27 минута, срещу Румъния (1:0), групова фаза през 1996 година

6. Марио Манджукич (Хърватия) - 2:38 минута, срещу Ирландия (3:1), групова фаза през 2012 година