Голово шоу доближи ПСЖ до Лион

Големият фаворит за титлата в Лига 1 Пари Сен Жермен излезе на втора позиция във временното класиране, след като днес парижани надиграха с 4:0 гостуващия Евиан на своя "Парк де Пренс".

Златан Ибрахимович, Езекиел Лавеци, Тиаго Мота и Кевин Гамейро бяха точни за домакините, донасяйки на парижани успех след поражението от Ница в предишния кръг.

Така ПСЖ излезе на второ място с актив от 29 точки, но все още изоставайки с 2 от лидера Олимпик Лион. "Хлапетата" са и с мач по-малко, като пред Лион предстои гостуване на Сен Етиен.

Още през първата ПСЖ дръпна с два гола в резултата, като първи точен за домакините бе Златан Ибрахимович. Шведският национал се разписа в 28', възползвайки се от асистенция на Кристоф Жале.

Три минути по-късно Езекиел Лавеци удвои, успявайки да залъже бранител на гостите.

И през втората част парижани останаха господари на случващото се, като между 84' и 87' домакините нанесоха нов двоен удар на своя гост. Тиаго Мота покачи на 3:0, а резервата Кевин Гамейро отбеляза за крайното 4:0.