Головете намаляха на Световното първенство

Високата резултатност на Световното първенство 2014 продължава да е историческа, макар броят на попаденията значително да спадна с навлизането във фазата на елиминациите.

Докато в груповата фаза бяха реализирани рекордните 136 гола, то в осемте двубоя от осминафиналите видяхме „само“ 18, което никак не е малко, но е значително по-нисък брой в сравнение с предишните голеади.

Трябва да се подчертае фактът, че три от осемте елиминационни мача завършиха 0:0 в редовното време и само един от тях имаше над 2.5 гола – на Холандия – Мексико, и то решителното попадение падна в 94-ата минута от дузпа.

Досега – преди началото на четвъртфиналите – са реализирани 154 гола в общо 56 мача, което прави по 2.75 попадения на двубой. Резултатността остава най-висока от 1982-ра насам, когато отборите си отбелязват по 2.81 гола за 52 срещи от целия турнир.